Tarts velünk, ha a szürke hétköznapok mellett szívesen kapcsolódnál önmagad könnyed és árnyékos részéhez is egy rövid, négyalkalmas zárt önismereti kiscsoport keretein belül.
Különösen neked szól ez az esemény, ha még nem vettél részt önismereti - elsősorban mozgásos - csoportban és szeretnéd kipróbálni. Várunk szeretettel akkor is, ha jártas vagy a csoportozásban és most egy rövidebbre van lehetőséged.
Mindannyiunkban él a lenyomata a gyermeki énünknek, gyermekkori beidegződéseinknek. Ez egy olyan személyiségrészünk, amit belső gyereknek is nevezünk. A világot ezen a szemüvegen keresztül nézzük, akkor is, ha tudunk róla, akkor is, ha nem. Benne vannak a pozitív minták, mindaz, ami a boldog gyermeket jellemzi: spontaneitás, kalandvágy, kíváncsiság, belefeledkezés, vitalitás, tetterő és életöröm. Valamint a negatív tapasztalások hatására kialakított dogmáink is, például, hogy nem vagyok elég jó, nincs rám szükség, nem örülnek nekem, nem vagyok szerethető, terhükre vagyok a szüleimnek és másoknak, én tehetek róla, hogy rosszkedvűek, mindig résen kell lennem.
Mit kapsz:
RÉSZLETEK
Időpont: Kéthetente hétfőnként 18-tól 21 óráig.
• Április 22. hétfő
• Május 6. hétfő
• Május 20. hétfő
• Június 3. hétfő
Helyszín: MagNet Ház, Budapest, Andrássy út 98, 1062
Részvételi díj: 12.000 Ft / alkalom
Maximális létszám: 14 fő.
A csoportban az alkalmak egymásra épülnek. Az első nap végén elköteleződésre kérünk, amivel vállalod, hogy a csoportalkalmakon ott leszel. Az elköteleződés után a hiányzást is fizeted.
A csoport indulása előtt a jelentkezésed elfogadását egy interjú előzi meg, ahol megismerjük egymást és felteheted a kérdéseidet. Az interjú után a vezetőknek és a jelentkezőnek is lehetősége van dönteni arról, hogy vállalják-e az első csoportalkalmon a közös munkát. Amennyiben mindhárman emellett döntünk, a helyedet 12.000 Ft befizetésével biztosíthatod, ami elköteleződésed esetén az utolsó alkalom díja.
A részvételi díj alkalmanként fizetendő.
Jelentkezéshez a jelentkezési űrlapot töltsd ki.
Szeretettel várunk:
Zita, Levi
CSOPORTVEZETŐK
Móra Zita – integrál tanácsadó, integrál csoportvezető
Hontvári Levente – képződő integrál tanácsadó, integrál csoportvezető
AZ INTEGRÁL ÖNISMERETI CSOPORTOKRÓL
Az integrál önismereti csoportban lehetőséged van egy védett közegben megfigyelni önmagad, a működésed, a benned a többiektől függetlenül vagy a többiekkel kapcsolódás közben kialakuló dinamikákat, játszmákat, tudatosítani ezeket és gyakorolni az új, már haszontalanná vált berögződésektől mentes működést. A csoport olyan megengedő, elfogadó, biztonságos közeget teremt számodra, amely a való élethez képest megkönnyíti, hogy időlegesen leengedd az énedet védő pajzsot, megengedd, hogy az lehessen ami van. Ítélet nélkül, saját magad és társaid általi elfogadásban. Ez önmagában is fontos élmény, amelyre mindannyian vágyunk. Egyúttal lehetővé teszi, hogy ráláss a hétköznapokban többnyire tudattalanul zajló lelki folyamataidra.
Ezekben a csoportokban az elsődleges fókusz az önmagunkhoz és egymáshoz kapcsolódás, a testérzetek és érzelmek csöndes vagy éppen hangos, többnyire szavak nélküli megélése. A beszéd másodlagos, de fontos szerepe a feldolgozás, tudatosítás. A gyakorlatok többnyire mozgásosak, nem igényelnek előképzettséget.
A módszer háttere az integrál pszichológia, egy Ken Wilbertől eredő elmélet és gyakorlatrendszer, amely összekapcsolja a nyugati tudományt és a keleti spiritualitást. Egységbe rendezi a nyugati pszichológiai ismereteket és a spirituális hagyományok tudatról szóló tanításait. Célja, hogy segítsen a személyiségfejlődésben, hogy minél többször tudjál egy kiteljesedettebb, önmagad és másokat szeretettel megtartani képes állapotban lenni.