Betöltés...

5Ritmus

Az 5Ritmus gyakorlat amerikából ered, Gabrielle Roth nevéhez köthető, modern és ősi törzsi táncokat ötvöz meditációs és önkifejező technikákkal.

A módszer nevét adó öt ritmus vezérfonalat ad az egyéni és csoportos improvizációkhoz, melyek segítenek személyiségünk és kapcsolataink felfedezésében a testmozgásunkon keresztül.

A minőséget biztosítja, hogy csak a módszer kifejlesztője által magasan kiképzett tanárok oktathatják.

Az 5Ritmus névben megnevezett ritmusok az Áramlás, a Staccato, a Káosz, a Líra és a Csend. Ezek a ritmusok tulajdonképpen létállapotok. Belső és külső, érzelmi, szellemi létállapotok fizikai megtapasztalásai. Együttesen térképet alkotnak azon tudatállapotokhoz, ahová a mozgásmeditáció által eljuthatunk. Útjelzők a valódibb énünk felé vezető úton, sebezhetőbb, vad, szenvedélyes és ösztönös lényünk felé.

Miért táncolunk?
(Gabrielle Roth írása)

Azért táncolunk, hogy menedéket találjunk saját eredetiségünkben és önmagunk újra feltalálásában, hogy ledobjuk a múltat, elfelejtsük a jövőt és lábbal előre belezuhanjunk a jelenbe.
Azért táncolunk, hogy visszaszerezzük azt a képességünket, hogy el tudjunk tűnni valami nagyobban, valami biztonságosabban, egy helyen, ahol nincs kritikusunk, sem bírónk vagy lélekelemzőnk.
A ritmus egy olyan szerető, mely soha nem okoz csalódást és amely – minden szeretőhöz hasonlóan – teljes odaadást kíván. Megvan az ereje, hogy olyan mozgásokra csábítson, melyeknek a létezését sem ismertük.
A ritmus egy megszentelt dolog. A ritmus mutat egy sárga utat nekünk, melyet követhetünk napjaink kaotikus tempójában.
Állj neki és tudd meg, hogy mit mond erről a kezed, a vállad, a könyököd, a térded és legfőképp a csípőd és a talpad. Van egy tánc valahol, amit csak te tudsz táncolni, amely csak benned él, csak itt és most, mindig változva, mindig őszintén.

Hol vannak a táncok?

Elsősorban Budapesten, több helyszínen.

Kik vehetnek részt?

Életkorra, előképzettségre vagy fizikai erőnlétre tekintet nélkül bárki részt vehet az alkalmakon. Amikor ez mégsem így van, akkor ezt külön jelzik a szervezők.

Szerző: Varga Dóra

Forrás: Fejér Péter, 5Ritmus tanár, Az 5Ritmusról – 5Ritmus

További tartalmak