Jó volt tapasztalni a figyelmet amit lldi és Edit adott a csoporttagoknak, és nagyon tetszett ahogy ezzel az értő figyelemmel és nyitott kérdésekkel segítettek minket, hogy még jobban az érzelmeink és testérzeteink mögé lássunk.
Szereted? Utálod? Csak használod? Kihasználod? Kizsigereled? Dühös vagy, hogy nem úgy szolgál, ahogy szeretnéd? Cserbenhagy? Ignorálod? Érted? Érzed? Kapcsolatban vagy vele? Táplálod? Hála és szeretet van benned? Megbecsülés? Értő figyelem? Hallod, meghallod, amikor a zsigeri érzeted felbukkan vagy elutasítod? Esetleg hagyod, hogy betegségben fejezze ki magát? Vársz addig, amíg már muszáj foglalkozni vele?
Hogy vagy a testeddel? Önmagaddal?
Egy újfajta kapcsolódást ajánlok most neked! Egy más nyelvet, attitűdöt, viszonyt, amiben megtapasztalhatod magad, elsősorban a testeden keresztül, kicsit másképp.
A fókuszolás módszertana segít ennek az újfajta kapcsolódásnak a megtanulásában.
Fontos tudnod, hogy a fókuszolás:
nem! fókuszálás, azaz nem a koncentráció fejlesztése
nem! mindfulness, azaz a jelenben levés tanulása
nem! az érzelmek figyelése
nem! a felbukkanó gondolatok figyelése
nem! pusztán a testérzetek figyelése
nem! valamiféle racionális rájövés
Hát akkor mi ez?
A fókuszolás lényege annak a megérintése, megtapasztalása, amikre mindezek mutatnak. Mögé figyelése annak, ahonnan jönnek.
A fókuszolás nevű pszichoterápiás módszer kidolgozása Eugene T. Gendlin (1926- 2017) - a chicagói Egyetem pszichológus és filozófus professzora - nevéhez fűződik. Gendlin munkássága szorosan kapcsolódik a humanisztikus pszichológiához és a tapasztalati terápiához. Az általa kidolgozott fókuszolás módszerének lényege egy sajátos testmegfigyelés/testfókusz, ami több lépésen keresztül vezet el egy olyan átélt érzethez és rejtett jelentés tartalom megtalálásához, amely nemegyszer testi szintű oldással, feloldással, megoldással jár. Általa hozzáférhetsz erőforrásaidhoz, így több önállóságot, önazonosságot és szabadságot élhetsz meg. Ez egy olyan stabil forrása a belső bölcsességednek, ami mindig elérhető és bárki által megtanulható.
Gendlin a Chicagói Egyetemen végzett kutatásában azt találta a legmeghatározóbbnak a terápiák sikerességét illetően, hogy a kliens rendelkezik-e a fókuszolás képességével. Ebből előrevetíthető volt a terápia sikeressége/sikertelensége. A fókuszolás képessége nem garantálja a sikert, de előfeltétele!
Bővebben itt olvashatsz erről: Blog: A fókusz ereje
Ez az egy alkalmas, egész napos műhely lehetőséget biztosít arra, hogy bepillantást nyerj, ismerkedj a fókuszolás szemléletével és néhány eszközével.
Gyere, próbáld ki, tapasztald meg magad!
A MŰHELYT TARTJA: Kotánczi Ildikó
Integrál tanácsadó, Integrál Kapcsolati Tréner, képződő Fókusz tréner
Dr. Demjén Edit
Integrál tanácsadó, képződő Fókusz tréner
Szupervízoraink: Dr. Kántor Árpád, Vizinger Erzsébet (Magyar Szomato-pszichoterápiás Egyesület)
IDŐPONT: 2024. január 28. vasárnap Az alkalom 9:30-tól 17.30 óráig tart.
HELYSZÍN: 1035 Budapest, Hévízi út 9.
RÉSZVÉTELI DÍJ: 15 000 Ft A jelentkezésed 10 000 forint előleg befizetésével érvényes, amellyel biztosítod a helyedet a csoportban és elveszik, ha mégsem tudsz részt venni.
JELENTKEZÉS: Az Esemény melletti Jelentkezési Lap kitöltésével.