Kedves Érdeklődő! A korábbiakban már indítottam hasonló jellegű csoportot, mert úgy tapasztaltam, hogy az információk ezen szeletének megismerése magabiztosabbá tudja tenni a segítői létet. Sokszor merül fel kérdésként az egyéni folyamatokban a szakember részéről, hogy van-e olyan diagnózis a tünetek hátterében, ami meghatározhatja a terápia menetét. Van-e szükség hosszabb-rövidebb gyógyszeres megsegítésre? És talán a leggyakoribb dilemma: biztonsággal vállalható-e a kliens az adott szaktudás keretein belül. Ezeknek a témáknak a mentén állítottam össze az információkat, mert szeretném, ha segítőként is biztonságban éreznénk magunkat, és ettől még örömtelibbé válhat a gyógyító munka. Szó lesz tehát kompetenciahatárokról, gyógyszerek szükségességéről ( és nem szükségességéről!), esetleges mellékhatások felismerhetőségéről, milyen információkat rejtenek bizonyos diagnózisok...és sok egyéb izgalmas, aktuális, a napi szintű gyakorlatot érintő témáról. A csoportfolyamat 4 alkalomból áll, hétfőnként 18.00-21.00 óráig. Az alkalmakon külön-külön is részt lehet venni. A találkozó első felében egy-egy előadás keretében végig haladunk a jelentősebb kórképeken, illetve a gyógyszerelés alapjain, a második részben pedig általatok hozott eseteket, illetve esetrészleteket beszélünk át. Tervezett tematika: Jan.13. A pszichiátriai gyógyszerelés alapjai Jan. 27. Affektív és szorongásos kórképek ( depresszió, fóbiák, generalizált szorongás, pánikbetegség, kényszerbetegség)
Feb.10. Személyiségzavarok ( különös tekintettel a borderline és nárcisztikus személyiségzavarra) Feb.24. Pszichotikus tünetekkel járó zavarok, maszkolt/lappangő pszichotikus tünetek ( paranoia, akut pszichotikus zavar, schizophrenia)
Az alkalmak díja: 15.000 ft/alkalom
A helyedet 10.000 ft előleg befizetésével tudod biztosítani, melyet a következő számlaszámra tudsz utalni: Preisz Éva Eszter 1177309209365179