A gyermekkorban átélt hatások, élmények lenyomatai felnőttként is bennünk maradnak, ezeket a lenyomatokat hívja a pszichológia belső gyermeknek.
Amikor gyermekként alapvető érzelmi szükségletünk sérül, hatása felnőttként kihathat viselkedésünkre és már nem felnőttként, hanem a sérült gyermekként reagálunk az adott szituációra. Ezek a lenyomatok befolyásolják és színesítik azt a szemüveglencsét, amelyen keresztül értelmezzük és megtapasztaljuk a világot.
Ha a belső gyermeked felé fordulsz, megértheted, hogyan hatnak a gyermekkorban átélt tapasztalataid a felnőttkori kapcsolataidra. Lehet, hogy tapasztalod, hogy nem úgy reagálsz bizonyos szituációkban, ahogy szeretnél, hanem reakcióidban a belső gyermeked érzései, megoldásmódjai dominálnak. Ezek a reakciók mélyről, a tudattalanból jönnek és nem mindig olyanok, mint amilyeneket várnál magadtól.
Ha a szüleid túl kritikusak voltak veled, felnőttként lehet, hogy nehezen fogadod a kritikát, félsz, hogy mások megítélnek.
Ha gyerekként elhanyagoltak, felnőtt korodban a kapcsolataidban túlzottan ragaszkodó lehetsz. Lehet, hogy társfüggő vagy és félsz az egyedülléttől.
Ha szüleid keveset dicsértek, elképzelhető, hogy felnőttként túlzottan vágysz a külső megerősítésre.
A bizalmatlanság, a „nem vagyok elég jó” érzés, az elhagyatástól való félelem, saját igényeid felismerésének és kifejezésének nehézsége, az újtól, ismeretlentől való félem, a határaid meghúzásának nehézsége, a túlzott ragaszkodás bizonyos kapcsolataidhoz, a hibázástól való félelem a belső gyermek sérülésének gyakori felnőttkori mutatói.
Ezek a jelek arra utalhatnak, hogy a Belső Gyermeked az életed vezető ülésében ül, átvette az irányítást, miközben valójában arra lenne szüksége, hogy a gyermekülésben biztonságban érezze magát, miközben a felnőtt éned fogja a kormányt.
A Belső Gyermekünkhöz való kapcsolódás létfontosságú annak érdekében, hogy önmagunkhoz és így másokhoz is hatékonyabban tudjunk kapcsolódni. Ezáltal élhetünk egy sokkal kiegyensúlyozottabb érzelmi életet, ami által kapcsolataink is egészségesebbé válhatnak.
A két napos workshop-on elfogadó, megtartó teret tartunk arra, hogy saját tempódban fordíthasd figyelmed Belső Gyermeked felé.
Szeretettel várunk!
Ildi és Timi
JELENTKEZÉS:
A csoport zárt, ami azt jelenti, hogy elköteleződsz erre az időre, vállalod a folyamatos részvételt minden nap.
A csoportra jelentkezni a jelentkezési űrlap kitöltésével tudsz.
Jelentkezésed elfogadását egy interjú előzi meg, amelynek időpontját e-mailben egyeztetjük. Helyedet a csoporton a részvételi díj (42 000 Ft) előre utalásával biztosíthatod.
MÓDSZERRŐL: A csoportban mozgáson alapuló (testorientált, bodywork jellegű) és verbális csoportos gyakorlatokat felváltva alkalmazunk az integrál pszichológia szemléletében. Az élményeinket a gyakorlatok végén átbeszéljük, feldolgozzuk, és ezáltal felismeréseket szerezhetünk önmagunkról és kapcsolódhatunk belső erőforrásainkhoz.
A részvételhez nem szükséges a módszertan előzetes ismerete és előzetes felkészülés, mindössze kényelmes ruha az üléshez és a mozgáshoz.
IDŐPONT: 2024. június 1-2. 10-től 17 óráig (szombat-vasárnap)
Helyszín: Colorplay Center, XI. kerület Részvételi díj: 42 000 Ft
A csoportot 10 jelentkezővel indítjuk el, a maximális létszám 18.